Több pénzből gazdálkodhat jövőre?
Megtudhatja van-
Önnek nem kell elolvasnia a nehezen értelmezhető törvénytervezetet, összegyűjtöttük 12+1 érthető pontban a legfontosabb tudnivalókat.
1. A személyi jövedelemadó alapra vonatkozó kedvezmény mértéke megegyezik a tavalyival: eltartottanként egy és két eltartott esetén 62 500 Ft, míg 3 és minden további eltartott után 206 250 Ft. Ez az adóban 10 ezer, illetve 33 ezer forint kedvezményt jelent gyermekenként.
2. A személyi jövedelemadó vonatkozásában lehetőség lesz az adóalap kedvezmény megosztására akkor is, ha a válásról született jogerős döntés, egyezség alapján a szülők a gyermekeket egyenlő időszakokban, felváltva gondozzák, és a családi pótlékra mindkét szülő 50 – 50 százalékban jogosult.
3. A személyi jövedelemadónál fel nem használt rész esetén a járulékoknál az adókedvezmény összege (10 illetve 33 ezer forint) érvényesíthető a járulékokkal szemben!
4. A családi járulékkedvezményre ugyanazok lesznek jogosultak, mint akik a családi adóalap kedvezményre!
5. A személyi jövedelemadónál fel nem használt családi adókedvezmény összege elsődlegesen a bruttó fizetésből levonandó egyéni egészségbiztosítási járulékkal szemben lesz igénybe vehető.
6. A személyi jövedelemadónál és egyéni egészségbiztosítási járuléknál fel nem használt kedvezmény összegét az egyéni nyugdíjbiztosítási járulékkal szemben lehet érvényesíteni.
7. A családi járulékkedvezmény nem lesz érvényesíthető a bruttó fizetésből levonandó egyéni munkaerő-
8. Az igénybevett családi járulékkedvezmény összege nem érinti az illető társadalombiztosítási ellátásokra való jogosultságát (táppénz, nyugdíj, GYED stb.), illetve azok összegét.
9. Lehetőség lesz a járulékkedvezmény megosztására is a házastársak, élettársak között.
10. Amennyiben egy magánszemély járulékkedvezményt vesz igénybe, akkor mind ő, mind házastársa igénybe vehet egyéb adókedvezményt, illetve rendelkezhet a személyi jövedelemadójáról (önkéntes kölcsönös nyugdíjpénztár, NYESZ javára továbbá 1 százalék felajánlása).
11. A foglalkoztató köteles lesz a családi járulékkedvezmény havi összegének megállapítására,amennyiben a személyi jövedelem adótörvény szerint adóelőleget megállapító munkáltatónak minősül.
12. A személyi jövedelemadó törvény szerinti adóelőleget megállapító munkáltató a 08-
+1. Ha a magánszemély az év során több családi kedvezményt vett igénybe, mint az általa a bevallásban igénybe vehető családi járulékkedvezmény, akkor a befizetési különbség 12 százalékának megfelelő különbözeti bírság fizetésére köteles, amennyiben a különbözet a 10 ezer forintot meghaladja.
Végeztünk pár számítást, hogy mit jelent a változás a gyakorlatban:
98.000 Ft-
98.000 Ft-
98.000 Ft-
227.900Ft-
227.900Ft-
227.900Ft-
Elvégeztük a számításokat országgyűlési képviselők és miniszterek fizetésével, az ő fizetési szintjükön 1.2M-
Esetleg majd másból.:-
Az adókedvezmény az egészségügyi hozzájárulásból származó költségvetési bevételeket csökkenti, azaz kevesebb jut majd kórházra, az egészségügyben dolgozók béremelésére,…stb.
Figyelembe véve a családok megemelkedett bankköltségeit ( bankadó átterhelés) a folyamatosan növekvő élelmiszer árakat (e-
Mert az sem biztos hogy jövőre többet visz majd haza fizetésként.
Csak az a biztos, hogy hónap végén kevesebb marad majd belőle! A többi az csak ámítás.